Jak nakupovat

Jak nakupovat šperky?

 

1. Jak zboží vyzkoušet a v případě, že se Vám nelíbí ho bezplatně vrátit?

Každý šperk je označen bezpečnostní visačkou s pečetí Lorigin. Tato visačka umožňuje si zboží doma bez obav prohlédnout a vyzkoušet. Pokud se Vám šperk nelíbí či Vám nesedí, můžete tento šperk bezplatně vrátit do 14 dnů ode dne doručení objednávky, pokud nedošlo k jeho poškození ani odstranění visačky.  

Všechny zasazené diamanty od velikosti 0,20 CT jsou označeny číslem mezinárodního certifikátu GIA laserem na rundistě diamantu. Tyto diamanty jsou tak nezaměnitelné. Toto číslo se shoduje s číslem mezinárodního gemologického certifikátu.  Toto číslo je čitelné při 15 X zvětšení a je tato informace uvedena v gemologickém certifikáte jako Laser Inscribtion Number:   

 

 2. Z čeho jsou šperky Lorigin vyrobeny?

Většina šperků prezentovaných v tomto e-shopu je vyrobena ze 14 -karátového zlata ( 14K )  ryzosti 585/1000. Zlato je relativně měkký kov, proto se v minulosti u zlatých mincí zkoušela jeho tvrdost skousnutím. Aby se zkvalitnily jeho vlastnosti ( pružnost / tvrdost / kujnost ) či změnil barevný odstín pro výrobu šperků, přidávají se do zlaté slitiny další kovy jako měď, paladium, platina či kobalt. Ryzost zlata je u každého šperku ověřena a řádně označena Puncovním úřadem ČR. Více informací o ryzosti a označení naleznete na : http://www.puncovniurad.cz/cz/znacky.aspx

Některé modely, které jsou řádně označeny v detailním popisu, jsou vyrobeny ze stříbra Ag ryzosti 925/1000 či ze zlata 18 K, ryzosti 750/1000. Tyto jsou vždy řádně označeny a popsány v detailním popisu šperku.

Cena všech  šperků je tvořena na základě jejich konkrétní váhy a ryzosti a je kalkulována z aktuální světové hodnotě zlata a mezinárodních ceníků přírodních broušených diamantů Rapaport.

 

3. Jaká je kvalita diamantů? 

Lorigin prodává šperky osazené přírodní broušené diamanty, pokud není uvedeno jinak v detailním popisu šperku. Kvalitu diamantů popisuje tzv. Gemologický certifikát. Ten hodnotí kvalitu diamantu na základě 4 C.   

5C – klíč k nákupu kvalitních diamantů

Nedělejte kompromis- chtějte kvalitu!

Kvalita diamantu je mezinárodně specifikována tzv.“ 5 C“ z anglických názvů začínajících písmenem „C.“

Kvalita těchto „5 C“ definuje hodnotu a vzácnost samotného diamantu a na jejich základě se určuje jeho tržní cena – CARAT

 1.C - CARAT

Diamant je přírodní karbon a jedná se proto o velmi lehký materiál. Proto se velikost diamantu určuje pro lepší přesnost v tzv. CARAT – karátech. 1 CT = 0,2 g. Čím větší diamant, tím mnohonásobně vyšší cena.

 

2.C – CLARITY

Clarity nebo-li vnitřní čistota diamantu. Diamant je krystal přírodního uhlíku ve své nejtvrdší formě. V přírodě se tyto krystaly nacházejí v různých tvarech a podobách a obsahují nejrůznější nečistoty- inkluze, které se do diamantu dostaly v průběhu jeho krystalizace. Vyšší čistota = vzácnější krystal = vyšší cena. Diamanty se hodnotí pod gemologickou lupou při 10X zvětšení.

 

Počet a velikost inkluzí- tedy nečistot určují zkratky opět z anglických názvů:

IF – Internally Flawless = vnitřně čistý diamant

F – Flawless = čistý diamant

VVS – Very Very Small inclusions = velmi velmi malé nečistoty těžko viditelné lupou

VS – Very Small Inclusions = Velmi malé nečistoty těžko viditelné lupou

SI – Small Inclusions = Malé inluze, které jsou viditelné lupou

I – Included = znečištěný = inkluze jsou viditelné očima

 

3.C – COLOR

Color nebo –li barva významně ovlivňuje vzhled a lesk diamantu. Čím je diamant bělejší nebo lépe bezbarvý, tím lépe odráží všechny barvy spektra a vynikne jeho ohnivost, více září a nechá vyniknout své jedinečné vlastnosti – Brilanci.

Pokud vidím, že je diamant šedý či nažloutlý, nejedná se o bezbarvý diamant, proto je jeho hodnota nižší. Nejžádanější jsou diamanty barvy D – F pro svou bezbarvost.

D- Decolorless – Zcela bezbarvý

E- Colorless – Bílý bezbarvý

F – Colorless- Bílý bezbarvý

G – Near Colorless – Téměř bezbarvý

H- Near Colorless – Téměř bezbarvý

HPHT- High Preasure High Temperature- Laboratorní ošetření barvy u černých diamant

 

4.C – CUT

 Cut nebo-li brus, je zásadní pro dosažení nejvyššího lesku. Přírodní diamant je vybroušen do složitého brusu s malými fasetami, které fungují jako zrcadlo, díky němuž diamant dokonale odráží světlo zpět do našich očí. Nejoblíbenější a nejobdivovanější je tzv. Kulatý Briliantový výbrus, který je složen z 57 faset,  Je-li diamant vybroušen špatně fasety nesvírají správný úhel, světlo se neodrazí a odchází  z diamantu ven. Takový diamant ztrácí svůj lesk a nezáří. Brus se hodnotí podobně jako ve škole. Excelentně vybroušené diamanty mají symetrické odlesky ve tvaru srdcí a šípů, září a jejich brilance lahodí lidskému oku a hřeje na duši.

 

5.C - Certificate

Všechny tyto parametry detailně popisuje tzv. Gemologický certifikát na jehož základě je možné stanovit cenu diamantu. Gemologické laboratoře běžně certifikují diamanty ve velikosti od 0,20 CT, cca 4 mm průměr.

Všechny prodávané šperky Lorigin jsou vybaveny gemologickým certifikátem společnosti Klenoty Diamond Club s.r.o., která je dodavatel a výrobcem šperků v tomto e-shopu.

 

Drahokamy

Lorigin prodává všechny své šperky s přírodními broušenými drahokamy a polodrahokamy.  Pro své šperky vybíráme kvalitní a vizuálně krásné drahokamy.  Kvalita drahých kamenů je určena podle Mohsovi stupnice tvrdosti. https://cs.wikipedia.org/wiki/Mohsova_stupnice_tvrdosti

Vždy je respektován charakter, tvrdost a chemické vlastnosti jednotlivých druhů drahých kamenů a je u šperku specifikován doporučení způsob užívání.

Protože se jedná o krystaly přírodního původu, mohou se odstíny barevné škály drahokamů drobně lišit. Žádoucí je vždy „ živá barva“ – zářící a plná lesku.  Drahokamy mohou mít také vnitřní nečistoty či kazy, které jsou hodnoceny stejně jako u diamantů.

Kvalita drahokamu je v nezávislé, gemologickém certifikátu specifikována u krystalů větších než 1,50 CT váhy.

 

 Perly

Do šperků používáme přírodní kultivované perly a to buď sladkovodní či mořské kultivované perly Akoya. V detailním popisu šperku je vždy určena kvalita a původ perly. 

 

 

Zpět do obchodu